Materiál

MATERIÁL A PÉČE

Veškeré šperky a bižuterie rozhodně nepatří do vody.  Odkládají se při domácích pracích, při sportu a samozřejmě taky na noc.

Šperky a bižuterii nikdy nevystavujte vysokým teplotám, styku s chemickými přípravky jako jsou krémy, parfémy, tělová mléka a jiné, ale i přímému slunci.
Jejich délku prodloužíte správných uchováním v suchu nejlépe odděleně od sebe na tmavém místě.
Šperky s krystaly ukládejte nejlépe do měkkého pouzdra, aby nedošlo k jejich poškrabání.

Šperky a bižuterie potřebují čas od času vyčistit.
Přípravky k tomu určené se kupují ve specializovaných prodejnám a k základnímu ošetření stačí i kousky měkkého suchého hadříku.

Stříbro
U stříbra může docházet ke změně barvy. U každého zákazníka dochází ke změně individuálně a tato změna je závislá na mnoha faktorech, jako je např. pot, momentální zdravotní stav, užívání různých léků. Nejedná se každopádně o výrobní vadu a produkt lze uvést do původního stavu vyčištěním. U stříbra které si chcete vyčistit sami, používejte jen přípravky k tomu určené. V případě kdy má produkt ze stříbra na sobě kamínky je potřeba zvýšené opatrnosti, kamínky by se mohli poškodit a vypadnout.
Váha stříbra u všech výrobků je nižší než 3 gramy.

Nerezová ocel (316L) se vyznačuje velmi vysokým leskem a atraktivním vzhledem. Nemá žádné alergické reakce a je velmi trvanlivá, netmavne a nepotřebuje čistit chemickými prostředky. V případě, že se ocel ušpiní, stačí vlažná voda popřípadě mýdlo. V případě kdy má produkt z oceli na sobě kamínky je potřeba zvýšené opatrnosti, kamínky jsou lepené a při styku s vodou by se mohli poškodit a vypadnout.
U ocelových výrobků je potřeba také dávat pozor, aby nedošlo k poškrábání o tvrdé a ostré předměty.

Kovové prvky
Kovové prvky jsou obvykle postříbřené nebo pozlacené. Tyto kovové prvky reagují jako prvky zlaté a stříbrné – v případě, že člověk je alergický na stříbro a zlato neměl by tyto produkty nosit. Kovové prvky jsou vyráběny v EU a splňují požadavky evropského práva pro tento typ výrobků. Díky postříbření a pozlacení jsou odolnější proti opotřebení.

Řecká keramika
Keramické prvky používané ve výrobcích jsou vyrobeny řeckou rodinnou společností v EU. Tato keramika se vyznačuje širokou škálou tvarů a odstínů. Velmi často jsou keramické prvky ve výrobcích takových tvarů a barev, že je velmi těžké odhadnout, že jsou skutečně keramické, zejména když jsou prvky postříbřené či pozlacené.

Přírodní kůže
Přírodní kůže se v produktech, které prodáváme, používá často a tvoří asi 90% celkové nabídky.

Eko kůže
Eko pásky používané v produktech jsou velmi kvalitní jak v trvanlivosti, tak v atraktivním vzhledu. Rozsah struktury je menší než u kůže přírodní.

Krystaly Swarovski
V produktech jsou také používány krystaly Swarovski. V takovém případě má produkt označení "MADE WITH SWAROVSKI® ELEMENTS".
 
 
 

 
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.